Pirtys

Rokiškio baseine galima mėgautis keturių pirčių teikiamais malonumais. Infraraudonųjų, suomiška (sauna), turkiška (garinė), tradicinė lietuviška pirtys laukia jūsų Rokiškio baseine.

 

Suomiška pirtis (sauna)

Suomiška pirtis, arba sauna, yra labai artima mūsų tradicinei pirčiai. Ir jos evoliucija yra labai panaši: nuo senovinių rąstinių dūminių pirtelių iki šiuolaikinių pirčių kompleksų su dušais. Anksčiau tai buvo vieta, kur galima buvo pasišildyti, nusiprausti, atstatyti savo sveikatą. Dėl atšiauraus ir drėgno klimato sauna Suomijoje, o taip pat ir kaimyninėje Karelijoje, visad buvo kone svarbiausias sodybos statinys. Nuo jos prasidėdavo suomio įsikūrimas naujoje vietoje. Kartais saunoje ir gyvendavo.
Buvimo saunoje procedūra yra paprastesnė nei rusiškos pirties. Prieš pirmą užėjimą kūnas sudrėkinamas duše.  Įprasta kaitintis 2-3 kartus, pasiekiant gausaus prakaitavimo efektą. Po prakaitavimo būtinai prausiamasi duše ir maudomasi baseine.
Mūsų suomiškoje pirtyje rasite ir įrengta Himalajų druskos sienelę. Druskos kristalai, esant aukštai temperatūrai, išskiria visas mineralines medžiagas, kurias būdami pirtyje įkvepiame ir prisotiname jomis savo organizmus.

Turkiška (garinė) pirtis

Turkiška pirtis pasižymi ypač aukštu drėgmės ir garų lygiu, o temperatūra svyruoja nuo 40° iki 50°C . Įrodyta, kad garinės pirtys teigiamai veikia sveikatą net keliais būdais. Reguliarus lankymasis turkiškoje garų pirtyje gali pagerinti širdies bei kraujagyslių veiklą. Garų pirties skleidžiama drėgna šiluma ypač pagerina kraujotaką galūnėse. Sėdėjimas garų pirtyje gali sumažinti padidėjusį kraujo spaudimą ir stresą. Garų pirtyje dėl temperatūros ir oro drėgmės intensyviai valosi nosies gleivinė, palengvėja kvėpavimas. Turkiškos pirties garai gali padėti pašalinti sinusuose bei plaučiuose susikaupusius toksinus. Buvimas tokioje pirtyje padeda deginti kalorijas, mažina sąnarių sustingimą bei gerina odos būklę.

Lietuviška pirtis

Bene geriausiai tautiečiams pažįstama lietuviška pirtis – su mediniais gultais ir karštais akmenimis, ant kurių pilamas vanduo. Lietuviškos pirties šiluma atpalaiduoja kūno raumenis, gerina kraujo cirkuliaciją, skatina endorfino išsiskyrimą, kuris yra natūralus organizmo geros savijautos cheminis junginys. Pirties šiluma taip pat pasižymi ir artritinio bei raumenų skausmo mažinimu. Kaitinantis pirtyje kyla viso kūno temperatūra, padidėja prakaitavimas. Stiprus prakaitavimas pirtyje padeda sureguliuoti švino, cinko, vario, nikelio ir net gyvsidabrio pusiausvyrą, kadangi daug šių toksinų žmogus sukaupia kasdieninėje aplinkoje. Galiausiai, po geros pirties tiesiog pagerėja miego kokybė.

Infraraudonųjų spindulių pirtis

Nemažai susidomėjimo sulaukia ir infraraudonųjų spindulių sauna. Kol jos šalininkai giria stebuklingas šių bangų galias, o gydytojai pešasi dėl įtakos sveikatai, mes skubame išbandyti šį XX amžiaus atradimą. Įrodyta, kad infra raudonųjų spindulių pirtyje, yra įkaitinama oda bei pakeliama kūno temperatūra. To pasekoje išsiplėtus kraujagyslėms ir suaktyvėjus apykaitai padidėja širdies veikla. Reguliarus lankymasis pirtyje ne tik treniruoja širdies raumenis ir skatina jos darbingumą, bet ir sureguliuoja viso žmogaus organizmo veiklą. Šį efektą dar labiau sustiprina po kiekvieno pasikaitinimo pirtyje priimamas šaltas dušas ar pasineriama į vėsinmąjį baseiną.