Plaukimo baseinas – tai 25 m. ilgio baseinas, kuriame įrengti 4 plaukimo takai, o jų gylis nuo 1,2 m., iki 2 m. Puikiai tinka mėgstantiems plaukioti, mankštintis, pramogauti vandenyje, mokyti vaikus plaukti.Baseino vanduo padeda atsipalaiduoti, atsikratyti streso, įgyti atsparumą ligoms. Anot medikų, žmogus, kuris du kartus per savaitę apsilanko baseine, tampa darbingesnis, energingesnis, nesiskundžia nervingumu, greitėja jo kraujo, medžiagų apykaita. Vandens procedūros baseine padeda išvengti antsvorio problemų, grūdina organizmą.
Nors išmokti plaukti niekada nevėlu, geriausia plaukimo pagrindus gauti kuo anksčiau. Plaukimas yra ne tik maloni sporto šaka, bet ir būtinas išgyvenimo įgūdis. Lietuvos gyventojai mėgsta leisti savo laisvalaikį prie upių, ežerų, Baltijos jūros. O nemokant plaukti, net ir buvimas šalia vandens telkinių kelia pavojų gyvybei, apie kurį nesusimąstome. Pasaulio sveikatos organizacija laikosi pozicijos, kad mokytis plaukti reikia pradėti mokykliniame amžiuje. Į baseiną žmonės ateina ne tik dėl plaukiojimo, bet ir dėl mankštų, akvaaerobikos, žaidybinių užsiėmimų. Plaukimo treniruotes pasirinkę jaunuoliai, plaukimo įgūdžius tobulina kasdien. Moksliniais tyrimais yra nustatyta, kad plaukimas turi naudą įvairioms mūsų organizmo sistemoms. Plaukimas stiprina atramos – judėjimo aparatą, viso kūno raumenyną, padeda lavinti taisyklingą laikyseną. Tuo pat metu sąnariai ir stuburas apsaugomi nuo per didelės apkrovos, kuri patiriame mankštinantis sausumoje.
Kitaip negu judėdamas sausumoje, žmogus vandenyje plaukia horizontalioje padėtyje. Todėl kraujas lengviau teka kraujagyslėmis, gerėja kraujotaka galūnėse. Išorinis vandens slėgis aktyvina kraujotakos sistemos veiklą ir gerina kraujo sugrįžimą į širdį. Reguliariai plaukiojant stiprėja širdies raumeninis audinys, didėja jos tūris, o darbas tampa ekonomiškesnis. Šie širdies ir kraujagyslių sistemos pokyčiai stiprina sveikatą, atitolina senėjimo procesus. Plaukiojant kvėpavimas yra sudėtingesnis negu normaliomis sąlygomis. Vandens slėgis sunkina įkvėpimą, tačiau skatina gilų iškvėpimą. Visa tai stimuliuoja kvėpavimo sistemos vystymąsi – stiprėja krūtinės ląstos raumenys, didėja krūtinės ląstos paslankumas ir gyvybinė plaučių talpa.